Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

08-27-2013, 09:36 PM,
Arthrax Deconectat
Gold Member

• Aug 2013
  • 152 Posts
  • Subiecte: 48
  • 0

• Puncte: 1
pareri TNI.RO
Detin servicii la ei si sunt foarte multumit , astept si parerile voastre.
[Imagine: b_350_20_F8F7F7_F5F4F4_D41111_EAE9E6.png]
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

11-03-2013, 04:51 PM,
Ady Deconectat
Member
*

• Oct 2013
  • 18 Posts
  • Subiecte: 0
  • 1

• Puncte: 361
RE: pareri TNI.RO
Este o firma foarte buna dar dai foarte greu de ei iar daca ai uitat parola sau asa ceva nu te ajuta..

Am server de la ei am avut doua si cu unul am patit cum am spus mai sus am avut un owner neserios si nu am putut recupera nici sa platesc serveru..

11-03-2013, 05:24 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,881
Nu prea recomand, clientii de la setmaster s-au cam vaitat de ei. Suport slabut, limbaj vulgar si lipsa de cunostinte in unele probleme.
Am avut un client cu serverul vulnerabil la raiz0, am fost contactat de catre ownerul de acolo prin acest mod:
[Imagine: tni.jpg]

Aceste vorbe au fost spuse fara sa verifice problema iar pana la urma se pare ca a fost vina lor...

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.
(Ultima modificare: 11-03-2013, 05:28 PM de Radu.)

11-08-2013, 07:00 PM,
Aleex Deconectat
Member
*

• Nov 2013
  • 38 Posts
  • Subiecte: 16
  • 1

• Puncte: 423
eu am servicii de la tni, au lucrat la protectie. De fiecare data cand aveam nevoie de suport, contactam telefonic si vorbeam serios.

12-03-2013, 09:39 PM,
CarloS Shakalul Deconectat
Member
*

• Nov 2013
  • 17 Posts
  • Subiecte: 1
  • 0

• Puncte: 352
cam nasol cu aceasta firma..tin minte
pfff cred ca 8-10 luni de zile..incercam ca disperatul sa dau de ei si...veci...fara suport/etc/etc doar bani aruncati in van Smile

12-03-2013, 10:49 PM,
ToniqE Deconectat
Senior Member
**

• Jul 2013
  • 46 Posts
  • Subiecte: 5
  • 1

• Puncte: 669
(12-03-2013, 09:39 PM)CarloS Shakalul a scris: cam nasol cu aceasta firma..tin minte
pfff cred ca 8-10 luni de zile..incercam ca disperatul sa dau de ei si...veci...fara suport/etc/etc doar bani aruncati in van Smile

Te stiu de pe un forum tu=neserios!
Si despre tni? Poi contactatii telefonic....Au ajuns printre cele mai bune firme si chiar au suport bun... eu chiar mam intalnit cu razvan si am vb si am webhost de la ei...si in privinta asta sunt de nota 10Wink Recomand cu incredere! Daca ii luati peste picior normal ca nu are cu cine discutaWink Omu are 28 de ani sau cati are.... cati clienti na avut ?Deci stie ce poate fiecare si cum sa vb... si Radu... acolo are si el dreptate daca ar sta la fiecare sa le zica ce erroare ca ei isi pun mape care pica sv... pana mea el nu are nici o vina.
Parerea mea e ca, de ce iti faci sv dak nu stii cum iti pui admin singurel? Mai bine nu iti mai dai banii pe un sv.
Deci cei care vor sa ia ceva de la tni sa ia cu incredere recomand!Preturi impecabile la cum se misca svWink

12-04-2013, 07:24 PM,
Member
*

• Nov 2013
  • 17 Posts
  • 0

dap..e ok ce zici tu
POSIBIL sa ma stii de pe alta com. EU (numi Schimb NICK)
POSIBIL sa fii si tu un (fondator com) cu alt NICK..si poate..NU V-AM facut pe PLAC....scz Smile)
POSIBIL sa fii UNUL dintre acei baieti care (accaparati) servere si PROMITETI marea/sarea/bosturi/etc/ETC...eheheee poate EU nu v-am cantat asa cum ati vrut voi Big Grin...cum PLATIM toti la FEL (domeniu/server/etc)
scz STIMATE user dar cred ca nu mi se pare CORECT si fii asa dur Smile)
pana la urma? este DECIZIA ..tuturor + daca crezi ca te mint? uite SKYPE meu si sda ne auzim prin (video) chiar sant curios...la vorbele pe care le arunci in...van Big Grin
PS uite eu vin seara dupa 17 de la munca...si daca crezi ca esti un BAIAT de treaba...hai sa DISCUTAM si sati zic TOT cum este..Big Grin
LEE. SETMASTER.RO....THE BEST.......de restul?...caramale/acadele/etc

cu speranta ca am fost INTELES iti multumesc stimate ...USER :X

12-04-2013, 08:15 PM,
ToniqE Deconectat
Senior Member
**

• Jul 2013
  • 46 Posts
  • 1

Ce legatura are discuti pe skype, cu ce vorbim noi aici? Eu am zis daca nu stiti ce servicii are nu vorbiti..

12-05-2013, 08:24 PM,
Member
*

• Nov 2013
  • 17 Posts
  • 0

pai STIMATE user daca vrei sa AFLII (parerea mea)..si NU zic ca aceasta firma de HOSTING..nui ...OK (eu vreau sa vad daca ma stii+problemele) avute cu TNI ....doar ATAT si CHESTIA cu (neserios)...sa TII minte....acei care au com. si isi bat joc de niste copii la alocatie (42 RON)...nu mi se pare CORECT..sai atrageti si sa le promiteti etc/etc/etc.....intelegi?
LEE. asta nu inseamna ca is (neserios)...Smile) PENTRU ca LEE nu va canta cum vreti voi :X
LEE. (sa fiu mai explicit) acei FONDATORI de com. (accaparati/vrajiti/DETINATORI de server) si pe urma? cand va populeaza com. le dati ...(in fine)Smile)
LEE.SPER ca am fost INTELES :X si msz de timpul acordat Big Grin

(este vb. si de TNI....si daca vrei sa vezi EMAIL/ETC/ETC)....iti sugerez sa ma cauti..si ai sa vezi ca nui asa cum zici tuSmile)
asta daca vreiTongue
VA urez o seara placuta alaturi de SETMASTER.RO :X

12-05-2013, 11:26 PM,
ToniqE Deconectat
Senior Member
**

• Jul 2013
  • 46 Posts
  • 1

Poti sa faci sute de explicatiiSmile) nu impresionezi pe nimeniWink) sincer... daca toata lumea a inceput sa cumpere de la eiSmile)) si tu zici acum ca sunt neseriosu(un vinitic) inseamna ca esti tareWink Sincer laso mai moale daca nu stii... pe ei nu-i intereseaza site-urile care ii discuta ei isi fac clienti cu calitatea nu cu vorbele unor copii ca tineWink)

12-06-2013, 10:34 PM,
Member
*

• Nov 2013
  • 17 Posts
  • 0

da ai dreptate BATRANE...Smile) cred ca sa inversat LUMEA dar nah..Smile)
daca TU detii un server la TNI(asta inseamna ca tot e ok acolo)..asa crezi tu?
uite vezi..vorbeste (copilul din tine) doar sa te aflii in treaba si sa postezi TOTAL aiurea:|
LEE. fie cum zici tu si basta ok? Big Grin
te rog sa lasi pe altii sa posteze si nu ma mai PROVOCA la DISCUTII ..ok? Big Grin
cu speranta ca am fost inteles...iti multumesc..:p

12-16-2013, 10:18 AM,
RaCkEm Deconectat
Senior Member
**

• Nov 2013
  • 91 Posts
  • Subiecte: 59
  • 4

• Puncte: -120
Sunt cat de cat multumit , detin 2 servicii la aceasta firma . La pretul acesta , nu prea gasesti firme deosebite care sa aiba un raport calitate / cantitate ! Au o protectie buna , nu au fluctuatii de ping , in concluzie , sunt multumit .

08-03-2014, 03:37 AM,
alynut Deconectat
Member
*

• Apr 2014
  • 28 Posts
  • Subiecte: 2
  • 0

• Puncte: 774
Au servicii bune dar suportul este 0 .
Am avut ceva probleme cu iei pica sv cand urca la 25 + de playeri la fps 333 si iei imi zicea ca e de la addons am dat reinstall la sv cu serverul default dau boost si la fel serverul se inchidea singur dupa am pus xred spre noul server de la hostpixel ajungea la 30/32 si nu avea probleme iar dupa 2 zile dupa ce am pus xred tni imi suspenda serverul pe motiv : serverele noastre nu se folosesc ca redirect iar serverul mai era valabil 20 de zile puteam sa fac ce vreau cu el ca nu au termeni si conditii in care sa impuna reguli, sunt niste nesimtiti .

08-08-2014, 06:06 AM,
Andrey.Cool Deconectat
Junior Member

• Aug 2014
  • 12 Posts
  • Subiecte: 4
  • 1

• Puncte: -178
Pe partea de gamehosting sunt ok, suportul lor lasa de dorit cat si webhostul, webhostul din pacate nu detine nici o protectie, nu vorbesc aiureli, am avut webhost de la ei cca de 3 luni pana cineva mi-a injectat SQL si a "hackuit" webhostul. Pe partea de Game Host sunt ok, ii recomand, webhost in schimb, nu !

08-08-2014, 06:57 PM,
Sycron Deconectat
Junior Member

• Sep 2013
  • 7 Posts
  • Subiecte: 2
  • 0

• Puncte: 215
Comunitatea pe care activez eu are parteneriat cu TNI pentru servere de CS, dar si webhost de la ei si se misca foarte bine.

08-09-2014, 10:42 PM,
DaNNe. Deconectat
Platinum member

• Jul 2014
  • 207 Posts
  • 0

• Puncte: 4,850
Am avut servere la ei o perioada foarte lunga de timp, inclusiv pana in ziua de azi.
Recomand, merita!

08-12-2014, 10:00 PM,
SoKKa Deconectat
Newbie
*

• Aug 2014
  • 1 Posts
  • 0

• Puncte: 58
Semi-Recomand .

Am avut mai demult, o problemă legată de un flood, tip fake-players/bot-players, care cauza lag, până golea serveru, eventual îl pica ( depinde de host ) . Am apelat, telefonic, în maxim 30 minute, efectul flood-ului a fost stopat, în 30-60 minute, de la oprirea flood-ului, aveam 15+ playeri pe server . ( Asta undeva la 2-3 ani în urmă )

Mai târziu, 1-2 ani în urmă, am comandat iarăși un serviciu de la ei, și au "prea lucrat" la protecție, ceea ce e bine, la prima vedere, adică defapt E CHIAR BINE. Au limitat, pachetele pe un ip, și cineva care are 2+ pc-uri în casă legate prin switch/router ( în cazu meu router ), și eventual un frate/văr/prieten, nu se poate juca simultan ( și mie personal mi se pare un minus, ca 2 pc-uri sau chiar mai multe, să nu se poată juca simultan ), am vorbit cu el Y!M, văd că mai sus a fost strigat pe nume, Răzvan, și mi-a zis, că va scoate protecția, dar dacă serveru o să pice, e vina mea, că eu am cerut protecția scoasă, am spus OK . Primesc mesaj de confirmare, cum că protecția e scoasă, dar eu tot nu mă puteam conecta, îi răspund că nu pot, și-mi reproșează că el s-a conectat, după 4 pc-uri din datacenter cu acelasi IP, și nu a avut probleme . Văzând că nu o pot da "la pace" cu el, nu am mai plătit serviciul .

Deci, semi-recomand .
(Ultima modificare: 08-12-2014, 10:23 PM de SoKKa.)

08-26-2014, 06:02 PM,
Cristian. Deconectat
Member
*

• Aug 2014
  • 19 Posts
  • 1

• Puncte: 523
Am avut un client cu serverul vulnerabil la raiz0, am fost contactat de catre ownerul de acolo prin acest mod.

Probleme cu raiz0 cu host de la tni ? Serios acum , daca toti copii de 12-13 ani isi deschid servere si dupa la luna il inchid ca nu au bani sa plateasca hostul numai vorbesc ca ei lasa acel addon default pe care cei de la tni il ofera si dupa nu activeaza securitatea nu este vina celor de la tni .

Eu am avut peste 5 server de cs / ts3 de la tni si niciodata nu am avut probleme niciodata .

08-27-2014, 03:17 PM,
alecsoviki Deconectat
Senior Member
**

• Aug 2014
  • 85 Posts
  • Subiecte: 13
  • 3

• Puncte: 2,229
Eu zic ca, orice firma are pareri pro si contra. Niciuna nu este perfecta.
[Imagine: b_560_95_1.png]
[Imagine: b_560_95_1.png]

09-04-2014, 09:28 PM,
Andreea Deconectat
Gold Member

• Aug 2014
  • 172 Posts
  • 0

• Puncte: 3,931
Este o firma buna . Preturile sunt accesibile tuturor , protectia este buna si nu sunt fluctuatii de pig. Problema este cu suportul in rest este totul bine.

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Pareri logo Radu 4 870 11-13-2014, 03:46 PM
Ultimul mesaj: oDeea
a21 Pareri si sfaturi forum Radu 16 2,447 09-24-2014, 07:08 PM
Ultimul mesaj: hunterika
  Pareri 0ping.ro Arthrax 5 1,713 11-03-2013, 04:48 PM
Ultimul mesaj: Ady
  Pareri OnlyHost InSide 1 838 08-28-2013, 03:00 PM
Ultimul mesaj: duduftw

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Telefon Android| Informatii Auto | Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Locuri de vizitat|