Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12-24-2013, 11:52 PM,
RaCkEm Deconectat
Senior Member
**

• Nov 2013
  • 91 Posts
  • Subiecte: 59
  • 4

• Puncte: -116
Viitorul omenirii, în ochii savanţilor: teleportare, hiperinteligenţă
Cercetatorii au facut cateva dezvaluri pe baza studiilor actuale in legatura cu viitorul omenirii, nu prea indepartat.

Luand ca data exacta anul 2083, cercetatorii au dezvaluit ca unele lucruri care acum par de domeniul SF vor devein normale la acea data. Insa viata omului pe planeta va fi din ce in ce mai grea incepand cu preturile care vor creste considerabil chiar si pentru o halba de bere, o paine sau un ou pana la educatia unui copil sau o nunta. Sa nu mai vorbim de schimbarile climatice care vor afecta o multime de tari si astfel omul va avea cel mai mult de suferit.

Luand ca data exacta anul 2083, cercetatorii au dezvaluit ca unele lucruri care acum par de domeniul SF vor devein normale la acea data. Insa viata omului pe planeta va fi din ce in ce mai grea incepand cu preturile care vor creste considerabil chiar si pentru o halba de bere, o paine sau un ou pana la educatia unui copil sau o nunta. Sa nu mai vorbim de schimbarile climatice care vor afecta o multime de tari si astfel omul va avea cel mai mult de suferit.

Cercetatorii spun ca hiper inteligenta computerelor va fi echivalenta cu gandul uman in mai putin de zece microsecunde. SE presupune ca pana in 2083 cetatenii vor avea acces la o gama larga de implanturi biotehnologice si aparate medicale personale cum ar fi organe artificiale care nu vor da gres niciodata, ochi si urechi bionice, simturi dezvoltate ca cele ale unui superom, interfete nanomoleculare ale creierului care sporesc inteligenta artificiala a celui care le poarta.
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

09-25-2014, 07:45 PM,
hunterika Deconectat
Gold Member

• Sep 2014
  • 153 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 3,520
RE: Viitorul omenirii, în ochii savanţilor: teleportare, hiperinteligenţă
:O Super tare ca altceva nu am ce spune ... foarte interesant , am ramas pus pe ganduri

10-02-2014, 07:27 PM,
Cpt Pix Deconectat
Super Member

• Sep 2014
  • 802 Posts
  • Subiecte: 266
  • 0

• Puncte: 21,095
Teleportare deja se face prin skype.Poti discuta fata in fata cu omul.

01-17-2015, 02:53 AM,
Razvanell Deconectat
Member
*

• Jan 2015
  • 22 Posts
  • 0

• Puncte: 517
La progresul pe care omenirea l-a facut in ultimii 100 de ani ne putem astepta la orice. Poate chiar teleportarea propriu zisa.

01-18-2015, 11:44 AM,
AndyChriss123 Deconectat
Member
*

• Jan 2015
  • 20 Posts
  • 0

• Puncte: 481
Sunt de parere ca ar trebuii sa ne oprim aici cu tehnologia in general. Doar sa inbunatatim ce avem pana intr-un punct anume si sa ne concentram asupra cercetarii medicale. Am 16 ani, deci nu sunt inchis la minte si pot sa spun asta: Deja avem atatea probleme la nivel mondial datorate poluari si suprasolicitarii materialelor fosile. Unde o sa ajungem daca o tinem tot asa? Sunt ateu deci nu cred in biblie, dar cred in asazisul sfarsit al lumii pentru ca o sal facem un adevar cu mana noastra. In ritmul acesta, parerea mea, este ca o sa mai rezistam maximum 200/300 ani cel mult.

02-14-2015, 02:19 AM,
Spriter Deconectat
Member
*

• Feb 2015
  • 20 Posts
  • 0

• Puncte: 432
Sper sa se inventeze...

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Viitorul VALVE - Dezbateri crunte RaCkEm 2 907 12-20-2013, 07:27 PM
Ultimul mesaj: Radu

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|