Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 3.67 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

03-27-2014, 03:53 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • Subiecte: 1
  • 0

• Puncte: 376
Vand xREDIRECT
Dupa cum spune si titlul, se vinde xREDIRECT de pe serverul http://www.gametracker.com/server_info/8....176:27015
Suntem o comunitate ce dateaza inca din anul 2005, oferim seriozitate si asteptam acelasi lucru in schimb.

EDIT 27 Decembrie 2014: Momentan avem doar un singur loc disponibil.

Ne rezervam dreptul de a accepta numai serverele pe care noi le consideram serioase astfel incat sa nu existe probleme precum banarea jucatorilor veniti din xredirect care nu au loc la noi pe server. De asemenea de preferat ca serverul vostru sa fie hostat la Krond sau reselleri precum indungi, zeroping astfel incat sa existe consecinte in cazul in care va trece prin cap sa va ganditi la slowhack, lucru care este interzis la aceasta firma.

Furnizam deja xREDIRECT la alte doua servere din comunitatea indungi (care sunt full toata ziua si noaptea mai ales daca sunt vechi sau se mai da un boost la ore tarzii) asadar locurile sunt limitate pentru mentinerea calitatii. Nu ne intereseaza sa vindem xREDIRECT la zeci de servere ca sa scoatem bani din acest joc asa cum o fac multi, insa din moment ce serverele actuale stau mereu full este bine sa nu stresam jucatorii si sa astepte cateva zeci de minue sa intre asadar vor putea fi redirectionati pe alt server din lista. Decat sa pierdem acei jucatori mai bine le oferim alte "spatii" de joaca si asa avem toti de castigat.

Pret lunar: 30 EUR
Modalitate plata: PayPal, PaySafe, SMS, Bancar

Pentru mai multe informatii, folositi metodele de contact de pe GameTracker (linkul este postat mai sus).

Email : contact@cstrikearena.com
http://steamcommunity.com/id/cstrikearena/
(Ultima modificare: 12-27-2014, 06:14 PM de CStrikeArena.)
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

06-26-2014, 01:50 AM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
RE: Vand xREDIRECT
Ati avut boost la setmaster.ro si dupa 6 plati paypal ati facut claim la toate... Neseriosi sau gresesc ?

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.

06-26-2014, 03:39 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Lucrurile stau putin mai diferit, dar sunt sigur ca daca erai interesat de provenienta banilor ai fi descoperit si singur. Am avut boost la setmaster cam in urma cu un an (ceva de genu, oricum erati inca pe la inceput) de pe contul propriu apoi se pare ca ne-am facut ceva dusmani, probabil vreun copil banat la noi pe server fiind jucator vechi sau vreun admin care a calcat stramb si a fost dat afara (suntem ceva mai stricti in aceasta privinta avand in vedere ca majoritatea dintre noi suntem undeva intre a 2-a si a 3-a varsta).

Acest "binefacator" se pare ca ne-a dat boost la server fara voia noastra din conturi de paypal furate si bineinteles ca romanul adora sa primeasca bani indiferent de unde vin, pana in momentul in care omul caruia i-a fost furat contul probabil a facut chargeback. Ne-a facut manevra asta si la GTRS (unde se pare ca am mai fost odata acuzati ca am lucrat cu nu stiu ce developer de acolo si ca el a bagat un plugin in toate serverele hostate de gametracker.rs care sa redirectioneze spre al nostru ... destul de stupid dar ma rog. Ne-a fost sters serverul pe acest motiv pentru ca nu le venea sa creada ca putem avea jucatori si fara sa luam boost de la ei, dupa care a fost inapoi activat cand si-au dat seama ca au aberat si nimic mai mult. Bineinteles ca rankul si tot tacamul disparuse dar nu ne-a interesat vreodata rankul asadar nu a fost vreo problema) unde am cerut CLAR sa ne fie blocate boosturile prin paypal catre serverul nostru avand in vedere ca eu foloseam transferul bancar la acea vreme.

Noi am aflat de toata aceasta manevra in ziua cand m-a contactat Muc de la GTRS si din cate am observat se ocupa si de setmaster, iar din acea zi am incetat sa mai folosim orice fel de boost. Se poate verifica si confirma ca platile facute cu voia mea pentru acest server le-am facut doar eu, de pe o singura adresa de paypal (intotdeauna aceeasi) si de pe contul bancar al firmei proprii. Defapt cred ca am dat undeva la 1-2 boosturi maxim pe acest site avand in vedere ca eu am lucrat mai mult cu GTRS in trecut unde deobicei luam lunar prin ING Bank direct de la Muc (Adrian parca il cheama)
Mi-am dat seama ca daca cineva vrea sa iti faca rau, cu gandirea in ziua de azi nu dureaza prea mult acest lucru.

Poti verifica si singur boosturile si sa te convingi care au venit de pe adrese verificate si care nu. Contul pe care l-am folosit eu cand am vrut sa dau un boost cu voia mea este un cont business, verificat si are mai bine de 14 anisori vechime deci nu as ridica nici un deget pentru niste bani amarati dati pe un boost.

Asadar trage concluzia singur daca asta e neseriozitate sau doar gresesti. Sper ca pontul pe care l-am dat aici sa mai deschida ochii unora altfel oricine care are un cont de paypal furat poate sa baneze serverul altcuiva din lista de boost.

Daca vrei sa te convingi de cele spuse te astept sa imi lasi un PM (ceea ce ar fi trebuit sa faci de prima data) si putem discuta detaliile acolo. Nu am stat sa vin sa cer vre-un unban pe aici caci am stat destul la povesti cu cei de la GTRS si m-am lamurit ca tot ce conteaza e banul si mai putin corectitudinea. Oricum boosturile le-am folosit de rareori si asta doar in trecut asadar e un domeniu care nu ne intereseaza mai deloc.

PS: Am trecut de o varsta si mai mult eu nici macar nu joc cs sau alte jocuri de ceva ani de zile. Serverul acesta este online cam de 9 ani si mai bine de 7 ani l-am intretinut eu doar pentru ca sunt multi jucatori fideli fie colegi de breasla sau oameni deja trecuti prin viata asadar nici nu m-as deranja sa ma apuc de astfel de aberatii doar ca sa imi pierd timpul care si asa este destul de limitat.

Ca un update la acest thread din moment ce am vizitat ieri forumul sa activez notificarile prin e-mail la mesageria privata, momentan avem un loc disponibil in xRedirect.

Nu au fost locuri disponibile din momentul postarii al acestui thread pana la sfarsitul lunii acesteia asadar se aplica regula: primul venit primul servit (exceptie in cazul in care persoana nu mi se pare serioasa)

EDIT 27 Iunie: Nu mai avem locuri disponibile momentan (cel care era liber s-a dat aseara).
(Ultima modificare: 06-27-2014, 07:54 PM de CStrikeArena.)

08-06-2014, 12:16 AM,
laurentiu Deconectat
Member
*

• Aug 2014
  • 34 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 827
Mai oferiti xredirect ? S-au sunt tot ocupate locurile ?

08-07-2014, 03:28 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Sunt ocupate locurile si ma indoiesc ca se vor elibera pana spre sfarsitul lunii septembrie. In cazul in care se va elibera vreun loc, voi anunta in acest thread avand in vedere ca sunt mai multe persoane care ne-au contactat.

09-08-2014, 09:56 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Avem un loc disponibil in xredirect.

Orice mod in afara de cel clasic are prioritate.

09-08-2014, 10:17 PM,
hamlet Deconectat
Member
*

• Sep 2014
  • 23 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 537
Am un server mod clasic, daca nu gasesti client cu alt mod lasa mesaj.

09-09-2014, 03:57 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Lasa-mi un mesaj privat cu un link de gametracker. E diferenta mare intre un mod clasic si un respawn / deathmatch cand vine vorba de populare, mai ales la serverele noi.

09-24-2014, 03:30 PM,
Cpt Pix Deconectat
Super Member

• Sep 2014
  • 802 Posts
  • Subiecte: 266
  • 0

• Puncte: 21,095
Mai bine va luati metode de dropuri decat xred ori boosturi parerea mea.

12-27-2014, 04:26 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Dupa cateva luni, avem un loc disponibil in xredirect.

Orice mod in afara de cel clasic are prioritate.

Email : contact@cstrikearena.com
http://steamcommunity.com/id/cstrikearena/

@Pix, mai bine de 90% din posturile tale sunt ori spamuri ori aberatii asa ca am sa te rog sa stai in afara threadului sau sa cumperi tu "metode de dropuri" si sa te feresti de tepele celor care vand asa ceva.
(Ultima modificare: 12-27-2014, 04:28 PM de CStrikeArena.)

12-31-2014, 01:23 PM,
CannoN Deconectat
Silver Member

• Apr 2014
  • 112 Posts
  • Subiecte: 14
  • 1

• Puncte: 2,633
Nu recomand xred ...eu nu inteleg la ce dati xred asa scump ?
Ia gandestete 30e lunar boost setmaster 1 luna=50e lunar..
Deci tu ti-ai scos 3 sfert din bani pe care iai bagat nu ..eu 30e bag 2 saptamni setmaster si tot ramn playeri ...

e o prostie cu xred..parerea mea!
Connect RESPAWN.INTRUSII.RO V.I.P. FREE
[Imagine: b_560_95_1.png]
www.intrusii.ro/forum
Y!M
daniel.seican
Go Go !!

12-31-2014, 02:49 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Scump? Intai de toate, nu vindem xredirect la 10-20 de servere cum o fac multi sau il opresc noaptea si asa mai departe. Esti constient ca un server din Top #20-30 vinde xredirect cu 50+ EUR nu (exceptie facand cei care dau xredirect la multe servere, lucru care e aberant?) Undeva in Top #15 am stat si noi mai mereu de 10 ani incoace pana sa fie sterse toate serverele de la krond din gametracker.
Acele servere aduc mult mai multi jucatori decat o face setmaster. Deasemenea noi nu folosim setmaster ca sa platim trei sferturi din ceva, avem un master server propriu si spre deosebire de alte servere noi chiar curatam clientul jucatorilor care sunt agatati de binduri asadar si de la noi pot ramane jucatori. Calitatea costa.

Am avut sloturile ocupate aproximativ 8 luni cu 2-3 servere maxim mai ales pe perioada verii si lumea s-a declarat multumita, de altfel si bataia care era pe sloturi cand se elibera. Combinatia cea mai fericita este xredirect + boost setmaster avand in vedere ca doar cu setmaster nu mai faci mare lucru (e diferenta mare intre ce era acuma 1 an si perioada prezenta mai ales ca numarul locurilor ar fi trebuit micsorat pe la 20-25 ca sa fie calitatea de alta data, insa banul dicteaza).

PS: Ai nevoie si iti place, cumperi. Nu ai nevoie, nu cumperi. Nu e ca si cum te obliga cineva sa iei xredirect.
Asa cum pentru tine e o prostie, altii ii inteleg scopul si in majoritatea cazurilor e mult mai avantajos decat un boost.
(Ultima modificare: 12-31-2014, 03:30 PM de CStrikeArena.)

01-19-2015, 12:57 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Observ ca a fost scoasa functia de EDIT dupa 30 minute, pacat, anumite sectiuni necesita ca aceasta functie sa fie permanenta.

Anyway, avem un loc disponibil in xredirect. Prioritate au serverele cu moduri.

01-20-2015, 06:04 PM,
CannoN Deconectat
Silver Member

• Apr 2014
  • 112 Posts
  • Subiecte: 14
  • 1

• Puncte: 2,633
In ori ce caz...aici ai dreptate dar eu nu as cumpara xred...
Connect RESPAWN.INTRUSII.RO V.I.P. FREE
[Imagine: b_560_95_1.png]
www.intrusii.ro/forum
Y!M
daniel.seican
Go Go !!

01-25-2015, 11:02 AM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

In orice caz, ce-ar fi sa nu te mai bagi in topicul altora si sa iti vezi de propriul server? Observ ca mai toate posturile tale sunt facute in threadurile de vanzare a altora.

01-27-2015, 01:32 AM,
Flw Deconectat
CSBEST România
**

• Oct 2014
  • 48 Posts
  • 8

• Puncte: 1,318
30 euro ? Dați la mai multe servere ?

Hell NO !!

Eu ziceam că 100 ron pentru un singur server în xredul meu e mult și l-am pus la 80 ron și tot nu am avut client Smile
Interesant e că nu ne dați niște nume de servere actual cliente ca să verificăm și noi veridicitatea celor susținute aici cât și eficiența Smile

În fine, baftă cu vanzarea !

01-27-2015, 01:51 AM,
tepari Deconectat
Member
*

• Jan 2015
  • 37 Posts
  • 0

• Puncte: 1,214
(01-27-2015, 01:32 AM)Flw a scris: 30 euro ? Dați la mai multe servere ?

Hell NO !!

Eu ziceam că 100 ron pentru un singur server în xredul meu e mult și l-am pus la 80 ron și tot nu am avut client Smile
Interesant e că nu ne dați niște nume de servere actual cliente ca să verificăm și noi veridicitatea celor susținute aici cât și eficiența Smile

În fine, baftă cu vanzarea !

Pai u esti bombardat de boturi papagale toti sunteti niste tepari infecti f.m rasa .voastra de tepari romani spurcati facuti din.la..ba
(Ultima modificare: 01-27-2015, 01:53 AM de tepari.)

01-27-2015, 02:34 AM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Nu, Flw. Noi nu cautam sa dam xredirect la 20 de servere si eventual sa mai si inchidem pe timp de noapte ori sa luam banii oamenilor asa cum faceti majoritatea.
Xredirectul se vinde doar ca sa nu astepte cate jumatate de ora jucatorii nostri. Nu e nvoie sa punem un pret mic doar ca sa atragem copii si sa le purtam de grija.

Si ca fapt divers, niciodata nu am avut mai mult de 3 servere in xredirect si asta pe perioada verii. Ne place sa oferim calitate nu sa mintim lumea ( in momentul de fata oferta de mai sus este doar pentru un singur server)

Nu prea vad ce este asa interesant in a da nume, insa cei care ne-au contactat in prealabil au facut-o la recomandarea altora. Ca sa iti raspund la offtopic in momentul de fata chiar dam gratuit la mai multe servere care sunt bagate si in setmaster, esti invitat sa le descoperi, cat despre fosti clienti de-ai nostri: servere indungi gen mv, brasov, comunitatea darkvibe si inca vreo doua ale caror nume nu le mai tin minte, euro de la indungi , niste servere din comunitatea heker, gold ecila si altele ale caror nume nu mi le mai amintesc in special servere indungi recomandate de catre un baiat Allah. Trage un ochi la posturile de mai sus si ai sa intelegi ce si cum.

Si nu prea imi pasa daca tu ti-ai gasit client sau nu, cert este ca noi am avut clienti stabili si 6 luni la rand, iar asta cam demonstreaza ceva.

In fine, singurul lucru interesant pe care il observ e reclama cu substrat pe care incerci sa ti-o faci in threadul altuia, dar hai sa o lasam asa ca e tipic romanesc.

01-28-2015, 12:04 PM,
Flw Deconectat
CSBEST România
**

• Oct 2014
  • 48 Posts
  • 8

• Puncte: 1,318
(01-27-2015, 01:51 AM)tepari a scris: Pai u esti bombardat de boturi papagale toti sunteti niste tepari infecti f.m rasa .voastra de tepari romani spurcati facuti din.la..ba

Nu mă cobor la nivelul tău, hatere..
Înafara faptului că nu ai cei 7 ani de acasă, învață să vorbești Românește și apoi ai voie să te bagi cu mine în vorbă..

- - - - - - - - - -

CStrikeArena

Nu am nevoie de reclamă, nu vând xred.
Tu ai clienți dar nu-i faci publici. Te dai în stambă că ai clienți de 99 de ani dar nu dai un nume al unui client actual, ca să verifice și potențialii cumpărători eficiența serviciului oferit.
”Ca fapt divers” cum spui tu , defapt sunt doar vorbe. Nimeni nu știe ce/cum și la câți oferiți dacă nu faceți totul pe față. Dacă mergi pe ”recomăndări” așa cum susții de ce mai ai nevoie de anunțuri publice ?

Înafara faptului că Radu are dreptate, la fel ați făcut și pe GTRS motiv pentru care sunteți banați acolo cu specificația ”Paypal dispute”. De aici se poate trage concluzia seriozității voastre.

Deasemenea

Connecting to pub.cstrikearena.com...

Connection accepted by 89.44.246.176:27015
Server tried to send invalid command:"; Connect 188.212.106.147:27015"

Înțeleg care e cercul aceasta vicios de xred care defapt mă duce pe servere indungi (hex,rds,style,esl,ganja,official,arena) și altele probabil, nu am avut răbdare să mă conectez pe toate..
Însă servere care te întâmpină cu:
Invalid file type...skipping download of bin/TrackerUI.DLL

În fine .. Ai dreptate, ”tipic românesc” ..
(Ultima modificare: 01-28-2015, 01:03 PM de Flw.)

02-09-2015, 08:40 PM,
CStrikeArena Deconectat
Junior Member

• Mar 2014
  • 13 Posts
  • 0

Tu il faci pe ala hater pentru ca ti-a dat peste nas? Si il inveti tu limba romana pentru ca ai descoperit diacriticile? Faptul ca ti-a vorbit cum ti-a vorbit e probabil pentru ca si-a dat seama si el de caracterul pe care il ai, doar ca eu am sa iti raspund ca un domn altfel m-as cobora eu la nivelul tau si nu vreau.

Daca ai sta sa citesti ti-am dat acolo cateva exemple de clienti cu toate ca eu nu am vazut pe cineva sa insire toti clientii cand face un thread de vanzare de xredirect dar hai sa zicem, iti place sa te bagi in seama si asta se vede. Poate poate bagandu-te in seama pe aici prinzi zi tu pe cineva sa dai o teapa ca tot mi te plangeai ca nu ti-a cumparat nimeni xredirect. Cine a fost interesat m-a contactat direct si a obtinut toate informatiile si conteaza sa fie ei multumiti, in nici un caz tu.

PS: Si ai verificat asa de curiozitate sa vezi ca DLL ala defapt "curata" jucatorii pe care multi dintre voi ii bindati pana in gat in modul tau "tipic romanesc" ? DLL ala le face CS-ul default, fara autoconnect, fara alte prostii, ma rog cel putin celor care nu au fost deja bindati cu metode mai avansate.
Oh, si cand nu avem clienti in xredirect adaugam undeva la 10 servere si le oferim cativa jucatori gratuit sa le facem un bine. Nu toti romanii is invidiosi si cauta sa dea tepe de 80ron, nu Flw?

Cat despre a pupa in find, ca tot iti place sa faci off-topic la un post vechi de cateva luni, ia mai da un ochi la explicatia mea pentru postul lui Radu si daca vrei iti si demonstrez cum iti dau frumos cateva boosturi urmand sa deschid disputa si tu primesti ban fara sa vrei lucrul asta. De ce crezi ca nu s-a mai deszbatut subiectul? Probabil pentru ca am avut dreptate, corect? Eu is din Romania, cel care a dat boosturile ca sa ne suspende de pe GTRS a fost tot un roman care deadea boost cu paypaluri furate asa cum o fac multi si acum pe siteuri gen setti ca deh, tigania e la moda mai ales intre romani. Eu am platit numai bancar si asta o stie deja romanul care se ocupa de GTRS. Oricum nu te agita, nu ne-a adus vreodata vreun avantaj siteurile de genul gtrs si nu ma tenteaza boosturile, tine-le pentru tine ca doar asa va populati si voi serverele si apoi incercati sa scoateti bani dintr-un server de cs Smile Ii las pe altii sa isi consume alocatiile si salariul parintilor ori banii din tepe pe un joc.

Fa-ne un bine si iesi de pe threadul, nu cred ca ii pasa cuiva ce ai de zis si nu ai sa gasesti pe nimeni caruia sa ii dai vreo teapa pe aici. Iti sugerez sa iti cauti de lucru eventual si sa iti vezi de serverul tau.
E amuzant ca acorzi atentie altora mai mult decat propriul server, owner profesional ce esti Smile
(Ultima modificare: 02-09-2015, 08:55 PM de CStrikeArena.)

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Vand addons XMAS (CS 1.6) LondoN eXtream 3 85 11-02-2018, 12:20 PM
Ultimul mesaj: LondoN eXtream
  Vand Boost CS 1.6 landcs 1 439 04-26-2018, 09:43 AM
Ultimul mesaj: landcs
tricou Vand VPS gamerii 3 966 04-26-2017, 10:38 AM
Ultimul mesaj: Bogdan90
  Vand Addons Zombie Pe LVL/ Levele! etcc-ul 0 508 11-30-2016, 06:00 PM
Ultimul mesaj: etcc-ul
  Vand domeniu gaming dafi 0 744 09-27-2016, 03:10 PM
Ultimul mesaj: dafi
  Vand domeniu filme adulti dafi 0 539 09-22-2016, 09:06 AM
Ultimul mesaj: dafi
  Vand Hostebit.com ClaudiuD 3 1,690 08-01-2016, 12:16 AM
Ultimul mesaj: Bogdan122
  Vand website retete culinare Mutex21 3 1,058 04-18-2016, 07:45 PM
Ultimul mesaj: Mutex21
  Vand reclama KN0rz 2 1,249 04-18-2016, 12:39 PM
Ultimul mesaj: Mihaela
  Vând DespreWeb.Net Lospa 2 1,990 04-18-2016, 12:37 PM
Ultimul mesaj: Mihaela
  Vand linkuri pe blog personal Lospa 1 1,089 08-09-2015, 01:19 AM
Ultimul mesaj: Lospa
  Vand Domeniu.Ro Criza 0 1,087 07-25-2015, 06:49 PM
Ultimul mesaj: Criza
  Vand cont cu 45€ in quality host. kill_mee1 0 1,204 07-12-2015, 01:39 PM
Ultimul mesaj: kill_mee1
a17 Vand Reclama AlbEagle 1 1,291 06-25-2015, 06:10 PM
Ultimul mesaj: edu
  Vand Reclama - 2k/zi la doar 3 euro! DRS 4 2,001 05-31-2015, 07:27 PM
Ultimul mesaj: Catalin.P

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Locuri de vizitat|