Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

03-03-2014, 06:29 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
Trackerui.dll si rusii
Majoritatea dll-urilor numite trackerui.dll sunt luate de pe siteurile/forumuriile rusesti. Ele contin o aplicatie care va fura parolele/informatiile din computer atunci cand accesati cs-ul cu acest dll.
Punand acest dll pe server va faceti voua rau dar si playerilor vostrii.
Numai puneti botul la cei care promit ca va populeaza serverul daca tineti acest dll, dupa ce va fura jucatorii o sa va de-a afara din program.

Tine-ti minte cazul goold-boost.com cand au pierdut domeniul ? Stiti cand setmaster.ro a avut domeniul spart ? Fix acest dll a fost de vina. Fiecare trage concluziile dorite.

Daca acest dll poate modifica masterul cs-ului atunci el poate face si alte lucruri in computerul vostru!

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.
(Ultima modificare: 03-03-2014, 06:32 PM de Radu.)
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

03-03-2014, 06:40 PM,
Andrei. Deconectat
Banned

• Aug 2013
  • 691 Posts
  • Subiecte: 411

• Puncte: 15,985
RE: Trackerui.dll si rusii
Sunt multi care zic ca va populeaza serverul daca tineti acest dll, insa dupa o vreme va vor scoate din masterul lor si veti ramane cu mai putini playeri decat ati avut inainte! Ei vor doar sa va fure playerii.

03-03-2014, 06:44 PM,
goldboost Deconectat
Newbie
*

• Mar 2014
  • 3 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 67
falssss !!!!!!!! Nu vorbii daca nu stii! Eu am patit-o si eu stiu despre ce vorbesc.
Este vorba de un exploit in counter strike Wink
Asta e penibil sa fii spart si dupa aia sa nu stii care a fost mai exact cauza.
Daca vrei discutam particular si-ti explic mai multe

Si daca vrei iti arat o demonstratie pe virtual machine.
DLL nu are NIMIC 0 nada de-a face cu asta. Cu tot cu dll care vrei tu iti voi demonstra ca-ti intra troian in pc Wink
(Ultima modificare: 03-03-2014, 06:49 PM de goldboost.)

03-03-2014, 06:49 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • 25

(03-03-2014, 06:44 PM)goldboost a scris: falssss !!!!!!!! Nu vorbii daca nu stii! Eu am patit-o si eu stiu despre ce vorbesc.
Este vorba de un exploit in counter strike Wink
Asta e penibil sa fii spart si dupa aia sa nu stii care a fost mai exact cauza.
Daca vrei discutam particular si-ti explic mai multe

Si daca vrei iti arat o demonstratie pe virtual machine.
DLL nu are NIMIC 0 nada de-a face cu asta. Cu tot cu alt dll iti voi demonstra ca-ti intra troian in pc Wink

In majoritatea cazurilor acel dll a fost singurul lucru comun. Daca aveti alte dovezi postatile, ne-ar ajuta sa prevenim astfel de probleme.

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.
(Ultima modificare: 03-03-2014, 06:50 PM de Radu.)

03-03-2014, 06:56 PM,
goldboost Deconectat
Newbie
*

• Mar 2014
  • 3 Posts
  • 0

Ti-am zis ca-ti dau demonstratie baga-ti DLL tau in cs si-ti arat ca iti bag troian cu tot cu DLL tau Wink
Sper ca stii ca odata DLL bagat nu ai cum sa-l rescrii deoarece exista deja si facand precache la acel dll nu mai poate fii downloadat odata ce exista acel fisier in clientul cs. Doar cu acest exploit exista o modalitate

Si inca ceva DLL care are malicious code este identificat de marjoritatea antivirusurilor

Asa-i ca ti-ai reinstalat windows dupa aceasta faza ? eu nu eu am analizat schimbarile facute si asa am aflat cauza
(Ultima modificare: 03-03-2014, 07:00 PM de goldboost.)

03-03-2014, 07:03 PM,
duduftw Deconectat
Banned

• Aug 2013
  • 249 Posts
  • Subiecte: 49

• Puncte: 3,343
Atunci spune-ne si noua de ce s-a mutat Gold-boost pe alta extensie ?
Eu personal sunt chiar foarte curios !

03-03-2014, 07:04 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • 25

(03-03-2014, 06:56 PM)goldboost a scris: Ti-am zis ca-ti dau demonstratie baga-ti DLL tau in cs si-ti arat ca iti bag troian cu tot cu DLL tau Wink
Sper ca stii ca odata DLL bagat nu ai cum sa-l rescrii deoarece exista deja si facand precache la acel dll nu mai poate fii downloadat odata ce exista acel fisier in clientul cs. Doar cu acest exploit exista o modalitate

Si inca ceva DLL care are malicious code este identificat de marjoritatea antivirusurilor

Nu chiar toti il identifica dar dll oricum ramane periculos. Pare mult mai plauzibila treaba cu dll decat acea cu xploit.

03-03-2014, 07:16 PM,
goldboost Deconectat
Newbie
*

• Mar 2014
  • 3 Posts
  • 0

Ti-am zis degeaba ca n-am cu cine ca daca nu intelegi nu am ce-ti face :p
Nu vreau sa ma laud dar eu sunt programator si stiu ce vorbesc
Daca n-ai cu cine n-ai cu cine :p
Sper sa nu te superi dar asta e realitatea.

03-03-2014, 08:11 PM,
albertohks Deconectat
Member
*

• Oct 2013
  • 16 Posts
  • Subiecte: 5
  • -9

• Puncte: 495
Si la mine vinise zilele trecute un Rus , daca vreau sa fac un parteneriat cu el .. am zis sa ascult ce imi propune si i-am zis in felul urmator.
Mai intai sa-mi spuna despre ce este vb si dupa vedem , a inceput sa ma ia cu acest Trackerui.dll ce mai zicea el peacolo , ca imi v-a tine sv 32/32 non-stop etc .. i-am zis din start. "NU" el tot a insitat eu am tinut "NU" Smile) .. aveti grije .. oricum eu am Cs.HEKER.RO 89.44.246.236:27015 sincer nu am nevoie de aces Trackerui.dll Smile)

03-03-2014, 08:28 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • 25

(03-03-2014, 07:16 PM)goldboost a scris: Ti-am zis degeaba ca n-am cu cine ca daca nu intelegi nu am ce-ti face :p
Nu vreau sa ma laud dar eu sunt programator si stiu ce vorbesc
Daca n-ai cu cine n-ai cu cine :p
Sper sa nu te superi dar asta e realitatea.

Am scris in primul post, "Fiecare trage concluziile dorite."

03-04-2014, 12:07 PM,
aron9forever Deconectat
Senior Member
**

• Sep 2013
  • 53 Posts
  • Subiecte: 6
  • 1

• Puncte: 1,246
din pacate prea adevarat

03-13-2014, 12:25 AM,
NIsQ Deconectat
Senior Member
**

• Oct 2013
  • 58 Posts
  • Subiecte: 11
  • 4

• Puncte: 1,293
Un mare cacat acest trackerUI. Cumparati-va steam frate si scapati de probleme.

cheers.
TS.FRAGWAY.COM - TeamSpeak3 server [JOIN]

FRAG YOU WAY GAMING - http://fragway.com/

09-25-2014, 05:24 PM,
hunterika Deconectat
Gold Member

• Sep 2014
  • 153 Posts
  • 0

• Puncte: 3,520
Ei procedeaza in felul urmator : va dau o perioada playeri sa spunem o saptamana iar dupa aceea treptat treptat incep sa dspara si pana la urma se duc de tot

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|