Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12-14-2013, 03:06 PM,
RaCkEm Deconectat
Senior Member
**

• Nov 2013
  • 91 Posts
  • Subiecte: 59
  • 4

• Puncte: -116
Probleme cu Hackeri ?
De curand , a intervenit o problema . Pe serverul detinut de mine , a aparut un Hacker , acesta aflandu-mi accesele de pe server ( odata ce se conecta pe server , in motd ii apareau accesele din users.ini - 2 Zile , dupa ora 24:00 , imi modifica numele la server de pe user-ul meu ) . Pana la urma , am discutat cu Razvan de la TNI si ne-a rezolvat aceasta problema . Credeam ca este imposibil de a se afla aceste accese prin MOTD , dar uite inca o metoda de spart servere . Voi ati intalnit probleme de genul ?
(Ultima modificare: 12-14-2013, 03:12 PM de RaCkEm.)
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

12-14-2013, 03:23 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
RE: Probleme cu Hackeri ?
La "firmele" astea care ofera servere ieftin apar probleme de astea. Firmele cu vechime tot timpul vor avea rezolvari la astfel de exploituri.

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.

12-14-2013, 03:29 PM,
duduftw Deconectat
Banned

• Aug 2013
  • 249 Posts
  • Subiecte: 49

• Puncte: 3,343
RE: Probleme cu Hackeri ?
Acest exploit, multiplica id-ul de steam si iti afla usor user si pw mai ales daca ai admin pe steam.
Daca nu ai adminii pe steam nu vei intalnii aceasta problema.

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Probleme servere Counter-Strike. duduftw 4 2,169 09-25-2014, 06:00 PM
Ultimul mesaj: hunterika
  Probleme cu coşurile RaCkEm 0 1,133 12-23-2013, 10:00 AM
Ultimul mesaj: RaCkEm

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|