Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

08-08-2014, 02:22 AM,
Lospa Deconectat
Senior Member
**

• Aug 2014
  • 82 Posts
  • Subiecte: 22
  • 0

• Puncte: 2,053
Gsoftcentral.Com
În urmă cu 3 saptamani am primit mesaje de la diferiți vizitatori ai blogului Lospa.Ro că sunt probleme cu accesarea blogului după telefon, mai ales după browserul opera mini. Știu că problema asta a mai fost prin 16.01.2014 la firma unde eram hostat până acum câteva ore (quality-host.ro). Le-am zis să scoată bann-urile și să remedieze. Faza e că ei susțineau că nu e de la ei, că au scos bann-urile, că deh…Toate site-urile găzduite la ei merg excrementabil după telefon, ori nu merg. M-am săturat, mai ales că nu își dau interesul pentru clienți, mai ales pentru clienții vechi care i-au ajutat destul de mult. Mi-au trântit un

“dacă doriți să schimbați hostul o puteți face oricând pentru că nimeni nu vă ține cu forța” . Bun, în câteva minute am schimbat host-ul. Sincer, nu mă așteptăm să se propage așa repede ns-urile, în 3-4 ore. Pe la 13:30 le-am zis celor de la noul host, GsoftCentral.Com , să transfere fișierele de la vechiul host la ei. Trecuse câteva ore și ei n-au răspuns, așa că am transferat eu manual tot.

Fiind vorba de blog și alte site-uri, a durat ceva timp, iar la 16:30 am terminat. Mă așteptam să răspundă repede deoarece în trecut am discutat cu ei și știam că sunt rapizi. Poate sunt în concediu, au omis să lase pe cineva la suport, habar n-am! Blogul se mișcă foarte bine, după orice dispozitiv și browser.

Sincer, după o colaborare de mai bine de 2 ani cu Quality-host.Ro, facturi de sute de euro, bătăi de cap cu rezolvări de probleme și alte chestii, mă așteptam la un interes pentru rezolvarea la problema aia. Pentru domenii sunt foarte buni cei de la Quality-Host.Ro , dar pentru host eu nu îi mai recomand. Dacă doriți și voi să comandați ceva de la gsoftcentral o puteți face după link-ul meu de afiliat - gsoftcentral.com

http://Gsoftcentral.Com
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

09-10-2014, 10:20 PM,
revo_evo Deconectat
Member
*

• Sep 2014
  • 19 Posts
  • Subiecte: 6
  • 0

• Puncte: 725
RE: Gsoftcentral.Com
Quality-host sunt cunoscuti pentru gazduirea web de slaba calitate, in rest la domenii sunt ok. Gsoftcentral sunt ok, au si ceva vechime.

10-24-2014, 09:02 PM,
thecoope Deconectat
Gold Member

• Oct 2014
  • 199 Posts
  • Subiecte: 0
  • 1

• Puncte: 4,659
Cu siguranta cei de la quality-host nu va mai rezista mult pe piata, au noroc cu copii care cumpara diferite servicii pe bani multi si primesc calitate slaba si suport de toata mizeria. Ai facut o alegere foarte buna.

11-09-2014, 10:26 PM,
SnowFake Deconectat
Platinum member

• Nov 2014
  • 203 Posts
  • Subiecte: 1
  • 0

• Puncte: 4,568
quality-host au avut vremea lor.. la calitate erau si sunt inca prosti ..

11-14-2014, 09:06 PM,
Cpt Pix Deconectat
Super Member

• Sep 2014
  • 802 Posts
  • Subiecte: 266
  • 0

• Puncte: 21,095
Iti recomand sa iei de la xservers ori vazand ca blogul tau este in crestere iti recomand propriul vds pentru asta.

12-20-2014, 08:03 PM,
Romeo Sanda Deconectat
Senior Member
**

• Dec 2014
  • 48 Posts
  • Subiecte: 28
  • 0

• Puncte: -2,268
Din ce observ pe http://www.infohost.ro/hosting-romania/g...ntral-com/ parerile sunt ok. Sa speram ca al dvs a fost doar un caz izolat.

01-01-2015, 08:51 PM,
dek Deconectat
Gold Member

• Jan 2015
  • 178 Posts
  • 0

• Puncte: 4,096
Calitate cam slabă la web ..dar la domenii sunt buni.
Deci , prin urmare îi recomand.

01-13-2015, 01:10 PM,
parental Deconectat
Senior Member
**

• Sep 2014
  • 58 Posts
  • Subiecte: 19
  • 0

• Puncte: 1,608
Pachetul de 0.95 euro este potrivit pentru cei la inceput de drum. Ofera spatiu 1gb de tip ssd si trafic necontorizat.

01-13-2015, 07:52 PM,
mitzuu Deconectat
Diamond member

• Dec 2014
  • 414 Posts
  • Subiecte: 133
  • 1

• Puncte: 11,399
E o gazduire destul de buna pe acest site , ieftin , design-ul este unul bun , parerile clientilor sunt impartite. Totusi recomand !
[Imagine: b_560_95_1.png]

01-14-2015, 01:11 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

• Puncte: -257
(01-13-2015, 01:10 PM)parental a scris: Pachetul de 0.95 euro este potrivit pentru cei la inceput de drum. Ofera spatiu 1gb de tip ssd si trafic necontorizat.

Toate firmele fac afirmatii false legat de gazduire web tip SSD la 1 euro, totusi e logic sa fie false teai documentat ultima oara cat costa un ssd ? Sa fi om serios gandeste si tu.

01-14-2015, 01:12 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

• Puncte: -257
(12-20-2014, 08:03 PM)Romeo Sanda a scris: Din ce observ pe http://www.infohost.ro/hosting-romania/g...ntral-com/ parerile sunt ok. Sa speram ca al dvs a fost doar un caz izolat.

Cred ca ai probleme sincer care pareri ? este doar 1 review acolo

01-14-2015, 01:46 PM,
dyyk Deconectat
Senior Member
**

• Jan 2015
  • 99 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 2,780
Quaility-Host este o firma construita dupa un target, adica dupa acei copii care isi dau alocatia pentru un domeniu, un server dedicat si asa mai departe. Nu au o echipa tehnica pregatita, nu au experienta si ofera servicii foarte slabe. O spun eu, un fost client care a inregistrat o gramada de domenii web prin programul de reseller.
Atunci cand ma plictisesc, ma joc jocuri online pe nejucam.net, un site care imi place.

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  gsoftcentral.ro Andrei. 2 917 12-17-2014, 01:59 PM
Ultimul mesaj: Marius Avram

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Telefon Android| Informatii Auto | Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Locuri de vizitat|