Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12-20-2013, 04:50 PM,
RaCkEm Deconectat
Senior Member
**

• Nov 2013
  • 91 Posts
  • Subiecte: 59
  • 4

• Puncte: -116
Educaţia sexuală din şcoli
Din ce in ce mai mult se face lumina. Poate ca simtiti, vedeti, intelegeti si voi ce se intampla in jurul vostru , de cand am intrat in acest an, de cand am pasit spre noua dimensiune. Pot spune ca simt asta la tot pasul.

Ma fascineaza in fiecare zi, cate lucruri ingropate atata vreme, incep sa vina la suprafata in oameni. Dupa ani in care a fost mult intuneric, in care am avut parte de multe subiecte tabu, dupa ani in care am acordat mult prea putina importanta sufletului nostru si adevaratei noastre esente, a venit momentul adevarului.

Cine suntem, ce suntem, care sunt fortele care ne guverneaza existenta si viata, cum putem sa ne reconectam cu bucuria, pacea, iubirea din interiorul nostru sunt doar cateva lucruri pe care am inceput sa le investigam tot mai mult.

Am realizat in sfarsit ca nu in exterior se afla cheia catre a trai magia vietii, ci ea se afla in interiorul nostru, si daca nu ti-ai dat seama pana acum, probabil ca acum e momentul potrivit sa te intorci cu fata spre tine.

Unul dintre lucrurile pe care am inceput sa le observ pregnant in ultima vreme, pentru ca probabil era momentul potrivit, este faptul ca femeile inca se lupta cu acceptarea propriei energii sexuale, cu propria sexualitate si senzualitate.

Si nu vreau sa iti vorbesc despre nimic pur trupesc si lumesc, ci dimpotriva astazi voi aborda acest subiect pentru a-ti explica cateva lucruri in legatura cu energia sexuala si creativitatea.

Energia noastra sexuala este de fapt este de fapt energia noastra creativa si datatoare de viata. Aceasta viata poate fi un copil, sau proiecte si idei.

Majoritatea oamenilor nu fac legatura intre aceasta energie sexuala si creativitate sau chiar vitalitate si e foarte interesant, pentru ca daca stai sa te …
(Ultima modificare: 12-20-2013, 04:53 PM de RaCkEm.)
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

12-20-2013, 07:28 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
RE: Educaţia sexuală din şcoli
Acest tip de educatie ar trebui sa fie facut de catre parinti. Doar ei isi cunosc copilul, iar copilul doar in ei au incredere.

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|