Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12-30-2014, 05:47 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • Subiecte: 6
  • 0

• Puncte: -257
CeHost.Ro - WHMCS in Mentenanta.
Edit: 17.01.2015  - Exista licenta whmcs iar problemele au fost doar in perioada de mentenanta.

Nu am nimic cu nimeni dar vroiam sa fac public acceste informatii.

Cu asta ne ocupam timpul sa dam pe fata firmele care nu sunt ok, corecte ....etc

CeHost.Ro foloseste versiunea de WHMCS Nulled ceea ce este o gresala foarte mare atata cat pentru clienti cat si pentru ei (Securitate 0....etc )

[Imagine: cehost-whmcs2.png]
[Imagine: cehost-whmcs.png]

Verificarea am facut-o azi 30 decembrie 2014 si o puteti face si voi pe site-ul : http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php

Site-ul a fost raportat la WHMCS.com & Datacenterul Voxility, vedem ce vor face cu ei.
(Ultima modificare: 01-17-2015, 03:04 PM de Mister B.)
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

01-01-2015, 11:53 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

RE: CeHost.Ro - WHMCS Nulled
Tocmai ce au cumparat-o daca expira licenta credema nu se putea plasa comenzi, sau sa intre in panoul de admin. Simplu au vazut articolul si rapid sa ieie sa nu vada lumea Smile ca sunt de mult cu nulled dar mia fost lene sai postez.

+ Au fost sunati de datacenter ca whmcs a depus plangere la voxility asa cum am si zis le-am facut raport.
(Ultima modificare: 01-01-2015, 11:54 PM de Anti-Fals.)

01-17-2015, 01:30 PM,
WraiTh Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 192
Felicitari pentru forum. De ce apare asa ceva?
http://lrd.ro/desktop/2015-01-17_1220.png

Referitor la whmcs; http://lrd.ro/desktop/2015-01-17_1227.png
De unde si pana unde ai ajuns sa le scrii celor de la voxility ca cehost.ro dau tepe? Uite raspunsul lor.

http://lrd.ro/desktop/2015-01-17_1234.png

Toate cele bune.
(Ultima modificare: 01-17-2015, 01:34 PM de WraiTh.)

01-17-2015, 01:59 PM,
Mister B Deconectat
Super Moderator

• Dec 2014
  • 107 Posts
  • Subiecte: 38
  • 2

• Puncte: 2,115
(01-17-2015, 01:30 PM)WraiTh a scris: Felicitari pentru forum. De ce apare asa ceva?

Referitor la whmcs;  http://lrd.ro/desktop/2015-01-17_1227.png
De unde si pana unde ai ajuns sa le scrii celor de la voxility ca cehost.ro dau tepe? Uite raspunsul lor.

Toate cele bune.

Aici se pare ca avem un conflict intre 2 persoane si e bine ca fiecare partea si-a postat dovezile.
Referitor la site, e curat momentan http://sitecheck.sucuri.net/results/serviciipe.net
Reguli Forum:
1. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
2. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
.....
999. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.

01-17-2015, 02:11 PM,
WraiTh Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

(01-17-2015, 01:59 PM)Mister B a scris:
(01-17-2015, 01:30 PM)WraiTh a scris: Felicitari pentru forum. De ce apare asa ceva?

Toate cele bune.

Aici se pare ca avem un conflict intre 2 persoane si e bine ca fiecare partea si-a postat dovezile.
Referitor la site, e curat momentan http://sitecheck.sucuri.net/results/serviciipe.net

Rog a se modifica titlul topicului pentru ca nu ne este benefic si ne provoaca daune imaginii. Multumesc.

01-17-2015, 02:23 PM,
dyyk Deconectat
Senior Member
**

• Jan 2015
  • 99 Posts
  • 0

• Puncte: 2,780
(01-17-2015, 02:11 PM)WraiTh a scris:
(01-17-2015, 01:59 PM)Mister B a scris:

Toate cele bune.

Rog a se modifica titlul topicului pentru ca nu ne este benefic si ne provoaca daune imaginii. Multumesc.

Am verificat acum si da, se pare ca acum aveti licenta. Nu stiu ce daune poate sa va faca, mai ales ca sunteti o firma mica, nu are autoritate pe segmentul de hosting. Puteti actiona in instanta, daca acest subiect este fals si autorul nu doreste stergerea lui, dar ma tem ca nu ati avut licenta activa, de aceea si dovada de sus.
Atunci cand ma plictisesc, ma joc jocuri online pe nejucam.net, un site care imi place.
(Ultima modificare: 01-17-2015, 02:24 PM de dyyk.)

01-17-2015, 02:28 PM,
WraiTh Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

(01-17-2015, 02:23 PM)dyyk a scris: .

Este normal ca licenta sa nu apara, atunci cand, exemple;

1. noi facem mentenanta la whmcs, update
2. instalam ssl, schimbam adresa ip a websitului cehost.ro
3. schimbam locatia sitului, un nou server

Nu suntem o firma mica, suntem o firma medie. Nu numesti o firma cu 65.000 euro rulaj si peste 400 de servere virtuale gazduire, intr-un an o firma mica.

Rog a se modifica titlul subiectului urmand ca noi sa solicitam si stergerea imediat ce avocatul nostru va reveni in tara.
(Ultima modificare: 01-17-2015, 02:29 PM de WraiTh.)

01-17-2015, 02:40 PM,
Mister B Deconectat
Super Moderator

• Dec 2014
  • 107 Posts
  • 2

(01-17-2015, 02:28 PM)WraiTh a scris:
(01-17-2015, 02:23 PM)dyyk a scris: .

Este normal ca licenta sa nu apara, atunci cand, exemple;

1. noi facem mentenanta la whmcs, update
2. instalam ssl, schimbam adresa ip a websitului cehost.ro
3. schimbam locatia sitului, un nou server

Nu suntem o firma mica, suntem o firma medie. Nu numesti o firma cu 65.000 euro rulaj si peste 400 de servere virtuale gazduire, intr-un an o firma mica.

Rog a se modifica titlul subiectului urmand ca noi sa solicitam si stergerea imediat ce avocatul nostru va reveni in tara.

Eu vad ca sunt aduse dovezi, cum sa se stearga ? Nu sunt dovezile adevarate ?
Reguli Forum:
1. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
2. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
.....
999. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.

01-17-2015, 02:46 PM,
WraiTh Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

(01-17-2015, 02:40 PM)Mister B a scris: .

Nu ne intelegem, am rugat sa se modifice titlul topicului pentru ca ne afecteaza in rezultatele de pe google.
Ceea ce tu numesti dovezi eu numesc o simpla mentenanta .

Eu mi-am spus punctul de vedere, ramane de vazut daca rugamintea mea se va onora sau nu .. nu consider ca am cerut imposibilul.

01-17-2015, 02:55 PM,
dyyk Deconectat
Senior Member
**

• Jan 2015
  • 99 Posts
  • 0

WraiTh, in pagina de contact este mentionat faptul ca nu platiti TVA. Corect? Atunci, daca nu platiti TVA, cum poti sa spui ca firma are in rulaj 65.000 euro? Acest rulaj ce inseamna? Venit, profit, ce? Atunci cand ai o astfel de suma ca profit/venit, platesti si TVA, OBLIGATORIU. Pentru ca, legea spune, atunci cand treci de 35.000 de euro trebuie sa anunti in zece zile institutia abilitata pentru aplicarea TVA-ului asupra produselor/serviciilor oferite de catre societatea respectiva. Oricum, aici iti dau dreptate. Ai tot dreptul sa ceri stergerea/modificarea acestui subiect. Daca poti sa si dovedesti ca ai avut licenta in momentul in care utilizatorul de sus, care a facut acest subiect, atunci ai castig de cauza.

Mister B, cum de ai moderator? Daca exista dovada ca exista licenta, de ce sa ii stricam imaginea in online?
Atunci cand ma plictisesc, ma joc jocuri online pe nejucam.net, un site care imi place.

01-17-2015, 03:00 PM,
Mister B Deconectat
Super Moderator

• Dec 2014
  • 107 Posts
  • 2

RE: CeHost.Ro - WHMCS Nulled in Mentenanta.
(01-17-2015, 02:55 PM)dyyk a scris: WraiTh, in pagina de contact este mentionat faptul ca nu platiti TVA. Corect? Atunci, daca nu platiti TVA, cum poti sa spui ca firma are in rulaj 65.000 euro? Acest rulaj ce inseamna? Venit, profit, ce? Atunci cand ai o astfel de suma ca profit/venit, platesti si TVA, OBLIGATORIU. Pentru ca, legea spune, atunci cand treci de 35.000 de euro trebuie sa anunti in zece zile institutia abilitata pentru aplicarea TVA-ului asupra produselor/serviciilor oferite de catre societatea respectiva. Oricum, aici iti dau dreptate. Ai tot dreptul sa ceri stergerea/modificarea acestui subiect. Daca poti sa si dovedesti ca ai avut licenta in momentul in care utilizatorul de sus, care a facut acest subiect, atunci ai castig de cauza.

Mister B, cum de ai moderator? Daca exista dovada ca exista licenta, de ce sa ii stricam imaginea in online?

Si pentru perioada cand nu era licenta ? S-a modificat dupa cum s-a cerut, in perioada de mententa nu era licenta. Daca se sterge topicul sau modifica numele complet atunci cum respectam dreptul celui care a postat ?
Reguli Forum:
.....

01-17-2015, 03:02 PM,
WraiTh Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

RE: CeHost.Ro - WHMCS in Mentenanta.
Rulajul nu inseamna numai incasari. Rulajul l-am trecut ca incluzand si investiile pe care noi le-am facut. Limita pentru trecere la tva este de 220.000

Iti multumesc pentru intelegere. ... in mentenanta nu inseamna ca ete nulled.

01-17-2015, 03:05 PM,
dyyk Deconectat
Senior Member
**

• Jan 2015
  • 99 Posts
  • 0

RE: CeHost.Ro - WHMCS Nulled in Mentenanta.
(01-17-2015, 03:00 PM)Mister B a scris:
(01-17-2015, 02:55 PM)dyyk a scris: WraiTh, in pagina de contact este mentionat faptul ca nu platiti TVA. Corect? Atunci, daca nu platiti TVA, cum poti sa spui ca firma are in rulaj 65.000 euro? Acest rulaj ce inseamna? Venit, profit, ce? Atunci cand ai o astfel de suma ca profit/venit, platesti si TVA, OBLIGATORIU. Pentru ca, legea spune, atunci cand treci de 35.000 de euro trebuie sa anunti in zece zile institutia abilitata pentru aplicarea TVA-ului asupra produselor/serviciilor oferite de catre societatea respectiva. Oricum, aici iti dau dreptate. Ai tot dreptul sa ceri stergerea/modificarea acestui subiect. Daca poti sa si dovedesti ca ai avut licenta in momentul in care utilizatorul de sus, care a facut acest subiect, atunci ai castig de cauza.

Si pentru perioada cand nu era licenta ? S-a modificat dupa cum s-a cerut, in perioada de mententa nu era licenta.

Autorul acestui post trebuie sa ne spuna cand a facut verificarea site-ului. Daca in acel moment, exista licenta, atunci acest subiect nu isi are rostul. Daca autorul nu vine cu o dovada, atunci draga moderator, pardon, Super Moderator, esti obligat de catre detinatorul firmei sa modifici/stergi acest subiect. De ce? Pentru ca ii aduce prejudicii, adica pierde credibilitate si clienti.

01-17-2015, 03:05 PM,
Mister B Deconectat
Super Moderator

• Dec 2014
  • 107 Posts
  • 2

(01-17-2015, 03:02 PM)WraiTh a scris: Rulajul nu inseamna numai incasari. Rulajul l-am trecut ca incluzand si investiile pe care noi le-am facut. Limita pentru trecere la tva este de 220.000

Iti multumesc pentru intelegere. ... in mentenanta nu inseamna ca ete nulled.

Am modificat, nu ma pricep la soft de servere, sper ca este ok.
Reguli Forum:
.....

01-23-2015, 07:08 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

raportul lam facut la whmcs dupa care nea si multumit ca i-am raportat ce dracu ma sunteti cretini ? o licenta odata cumparata SI DACA STERGI SITEUL LICENTA TOT APARE CA ESTE PE DOMENIUL RESPECTIV

In invoice este fake factura la ei in facturi nu apare ca licenta este cumpara pentru domeniul x din cauza ca licenta poate fi folosita pentru orice domeniu ce

Sunati dracului la WHMCS ca eu mam saturat sa sun.
(Ultima modificare: 01-28-2015, 09:31 PM de Radu.)

01-23-2015, 07:09 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

nici 69host.ro nu aveau licenta si tot la cehost sun gazduiti (reseller) si al dracului dupa cateva luni siau cumparat licenta si-au dar pana acuma a folosit una nulled.

01-24-2015, 12:09 PM,
Gentnet Solutions Deconectat
Junior Member

• Dec 2014
  • 13 Posts
  • Subiecte: 2
  • 1

• Puncte: -231
Anti Fals, nu stiu cine esti tu de esti asa scotocitor, chiar de nu au servicii de nota 10 dar sunt alte firme mai mari care nici cPanel nu au si tu te legi de ei.

Spre deosebire de tine ei ruleaza o afacere de mii de euro / an, tu stai dupa fundul fiecarei firme sa raportezi de parca clientului ii pasa ca are sau nu WHMCS . Asta 1 la mana.

2 la mana , o firma platitoare de TVA este una cu peste 65.000 Euro / an si/sau daca statutul de SRL-D implineste 3 ani.
Si 3 la mana este IMPOSIBIL daca schimbi ip-ul sau numele de domeniu ca licenta sa mai fie valida, trebuie reactualizata iar reactualizarea poate dura si o zi, daca raportezi la WHMCS daca ai observat bine acestia iti raspund in cam 1 saptamana la piracy, tocmai pentru a verifica situatia.

01-25-2015, 11:09 PM,
Anti-Fals Deconectat
Member
*

• Dec 2014
  • 33 Posts
  • 0

(01-24-2015, 12:09 PM)Gentnet Solutions a scris: Anti Fals, nu stiu cine esti tu de esti asa scotocitor, chiar de nu au servicii de nota 10  dar sunt alte firme mai mari care nici cPanel nu au si tu te legi de ei.

Spre deosebire de tine ei ruleaza o afacere de mii de euro  / an, tu stai dupa fundul fiecarei firme sa raportezi de parca clientului ii pasa ca are sau nu WHMCS . Asta 1 la mana.

2 la mana , o firma platitoare de TVA este una cu peste 65.000 Euro / an si/sau daca statutul de SRL-D implineste 3 ani.
Si 3 la mana este IMPOSIBIL daca schimbi ip-ul sau numele de domeniu ca licenta sa mai fie valida, trebuie reactualizata iar reactualizarea poate dura si o zi, daca raportezi la WHMCS daca ai observat bine acestia iti raspund in cam 1 saptamana la piracy, tocmai pentru a verifica situatia.

Io cred ca esti bolnav psihic. UN SRL-D TREBUIE SCHIMBAT IN SRL DUPA 2 ANI AM FOST PERSONAL LA AVOCAT SI AM DISCUTAT DESPRE ASTA. S.R.L-D ( DEBUTANT ) este facuta pentru a oferi sansa tuturor de asi infinta o afacere si te costa 200 lei nimic mai mult doar ca dupa 2 ani trebuie preschimbata in SRL.

Iar legat de WHMCS ai experienta 0 . Cand o data ai cumparat licenta WHMCS pe domeniu x ipu x si tu iti stergi siteul sau faci ce vrei cu el si verifici pe siteul lor apare clar ca exista licenta pentru domeniu x.

Daca schimbi ip`ul sau domeniul siteului NU POTI ACCESA WHMCS PANA NU ITI ACTIVEZI LICENTA CE MA. Nici nu te lasa si cand accesezi WHMCS/ADMIN automat se updateaza la WHMCS pe site nu mai vorbi prosti ca habar nu ai nimic legat de asta.

Iar ca zici ca whmcs raspunde dupa 1 saptamana esti bolnav baiatule cu capul.

LICENTELE WHMCS SE ACTUALIZEAZA INSTANTANEU CHAIR DACA DAI REISUE LICENSE IN MOMENTUL CAND AI ACCESAT WHMCS SE ACTUALIZEAZA SINGUR TOT SI E IMPOSIBIL DE ACCESAT WHMCS PANA NU ITI ACTIVEZI LICENTA.

Pe mine nu ma intereseaza daca ofera sau nu ofera servicii de nota 1 sau 10 aici este vorba de securitatea clientilor. E ca si cum tu ai merge sa scoti bani cu cardul dintro cutie de carton si in cutie iti sta unu care iti cloneaza cardul

PS: Praf esti. Macar voi aveti licenta si pentru asta un + MARE insa mi se face scarba ca ai firma de host si habar nu ai legat de lege, firme ...etc mai citeste si tu. http://www.vacarescu.ro/infiintare-firma...r-l-d.html
(Ultima modificare: 01-28-2015, 09:30 PM de Radu.)

01-26-2015, 04:28 PM,
StrumF. Deconectat
Designer,Movie editor,Web Design,...

• Jan 2015
  • 125 Posts
  • Subiecte: 20
  • 3

• Puncte: 3,716
Cred ca ajuti prea departe,cer +5 warn acestui ,,Anti-Fals" are prea multe injuraturi+lipsa de respect,el crede ca daca citesti un articol pe net si afli ceva e deja as,nu frate,nui asa,si nu inteleg ce te intereseaza pe tine ce au ei si ce nu au? nu cumva tie ciuda?
[align=center][Imagine: kleUqFZ.png]
[Imagine: 3XzjfrW.gif]
[Imagine: cs_sign.php?ip=86.105.195.178:27015]

01-29-2015, 01:28 PM,
Alexandru Barbu Deconectat
Senior Member
**

• Aug 2014
  • 91 Posts
  • Subiecte: 16
  • 1

• Puncte: 1,479
(01-26-2015, 04:28 PM)StrumF. a scris: Cred ca ajuti prea departe,cer +5 warn acestui ,,Anti-Fals" are prea multe injuraturi+lipsa de respect,el crede ca daca citesti un articol pe net si afli ceva e deja as,nu frate,nui asa,si nu inteleg ce te intereseaza pe tine ce au ei si ce nu au? nu cumva tie ciuda?

O vb el mai direct dar cert e ca le-a pus "capac", cel de la cehost a dat-o in diverse cu avocat si mentenanta.
Daca luati un serviciu si se intampla ceva rau, cehost va ameninta cu avocat in caz ca spuneti ce s-a intamplat. Ma insel cu aceasta opinie sau asa e? Nu putea domnul wraith sa spuna direct de mentenanta si lase amenintarile cu avocat deoparte ?
“Știința este căpitanul, iar practica soldații.”
(Ultima modificare: 01-29-2015, 01:31 PM de Alexandru Barbu.)

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Copy/Paste/Neseriozitate bttsolutions WHMCS nulled Kitt 4 1,081 08-04-2015, 01:04 PM
Ultimul mesaj: Kitt
  69Host.Ro - WHMCS Nulled Anti-Fals 9 1,657 02-12-2015, 09:29 PM
Ultimul mesaj: Fly-Zone Romania

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Telefon Android| Informatii Auto | Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Locuri de vizitat|