Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

01-11-2015, 01:05 PM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • Subiecte: 1
  • 0

• Puncte: 149
CSGOTHIC.RO
Salut lume, nu prea are rost să mă prezint eu, însă are rost să prezint forumul. Toată lumea a auzit de csgothic şi de întâmplările care au dus la desfinţarea acestui forum frumos, util şi plăcut. GOTHIC s-a desfinţat acum mult timp şi nimeni nu s-a mai gândit să-l redeschidă, poate din simplul motiv că administratorii vechiului forum s-au certat şi atunci oarecum totul s-a rupt în 2 părţi, o parte s-a retras definitiv din activitate, iar o parte a luat-o pe alt drum, bloguri, siteuri etc. .
În timp ce navigam pe diferite siteuri şi forumuri care sunt acum active, m-am gândit să risc eu ( riscul fiind să fiu înjurat de toată lumea că încerc să "plagiez" aşa zisă muncă a lui d3v1l şi al vechiului staff ) şi să încerc să redeschid comunitatea. Da, probabil o să primesc multe reproşuri cum că counter-strike 1.6 este un joc mort şi că nu se mai poate face nimic în privinţa asta. Însă Counter-Strike 1.6 este un joc mort pentru că aşa doreşte lumea, iubitorii jocului, apărând CS:GO, toţi au trecut acolo crezând că este mult mai "şmecher", însă eu cred că e mai ok să rămâi "oldschool" şi să continui cu Counter-Strike, motivele sunt simple, e mult mai simplu de jucat ( nu este nevoie să investeşti ) şi funcţionează oricui jocul.
Revenind la forum, vreau să vă spun că am discutat cu foştii administratori şi deţinători, care m-au încurajat în legătura cu forumul şi au spus să nu mă dau bătut , să nu las să intervină cearta ş.a.m.d, cum ai făcut-o ei în trecut. Ba, chiar, unii dintre ei vor să revină pe forum, unul dintre ei fiind şi tehnicianul TEDY, căruia vreau să-i mulţumesc pentru resursele care mi le-a oferit când a auzit de forum, fără el, probabil acum pe forum nu cred că exista atmosfera "csgothic". Cred că am spus destule, nu mai vreau să o lungesc, că poate vă plictisiţi în timp ce citiţi. Însă mai vreau să spun un singur lucru, caut oameni pricepuţi în COUNTER-STRIKE, cu timp liber şi motivaţi ca să facem ceva pe forumul de mult apus. Vreau să creez o gamă largă de concursuri ( cum era pe PGL, ş.a.m.d ), servere foarte classice, adică CLASSIC, fără pluginuri, doar esenţialul.

Vă aştept pe forum în numă mare, linkul forumului este : csgothic.ro ( http://www.csgothic.ro )

Mulţumesc pentru timpul acordai acestui subiect şi sper să găsesc aici oamenii de care am nevoie.
Acordă puncte de reputaţie acestui membru

01-11-2015, 02:30 PM,
Mister B Deconectat
Super Moderator

• Dec 2014
  • 107 Posts
  • Subiecte: 38
  • 2

• Puncte: 2,127
RE: CSGOTHIC.RO
Imi amintesc de fostul gothic si pe vremea aia era chiar mare activitate pe forum. Daca o sa oferiti seriozitate sunt sigur ca multi owneri se vor alatura cu serverele, apoi se vor popula usor-usor iar dupa asta activitatatea va veni de la sine. Mult succes in continuare!
Reguli Forum:
1. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
2. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.
.....
999. Nu postati aiurea sau doar pentru +1 pentru ca vi se va sterge mesajul/ban account.

01-11-2015, 02:51 PM,
JusTs. Deconectat
Fondator PB.RANGFORT.RO
**

• Jul 2014
  • 74 Posts
  • Subiecte: 8
  • 1

• Puncte: 2,253
Mai bine faceai tu ceva original , un domeniu gandit de tine ceva.
Sa reinfintezi un proiect nefiind autorul original al proiectului mi se pare stupid.

01-11-2015, 06:56 PM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

Fiecare cu părerea lui Smile

01-11-2015, 08:29 PM,
Gentnet Solutions Deconectat
Junior Member

• Dec 2014
  • 13 Posts
  • Subiecte: 2
  • 1

• Puncte: -231
Fondator țepar, dovezi pe cea mai cunoscută comunitate de CS la Security Zone

01-12-2015, 03:26 PM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

(01-11-2015, 08:29 PM)Gentnet Solutions a scris: Fondator țepar, dovezi pe cea mai cunoscută comunitate de CS la Security Zone

Felicitări.

01-12-2015, 05:03 PM,
Alexandru Barbu Deconectat
Senior Member
**

• Aug 2014
  • 91 Posts
  • Subiecte: 16
  • 1

• Puncte: 1,491
Eu unul sper sa readuceti csgothic unde era acum cativa ani. Nu ma intereseaza persoanele ci ma intereseaza forumul.
“Știința este căpitanul, iar practica soldații.”

01-12-2015, 10:12 PM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

(01-12-2015, 05:03 PM)Alexandru Barbu a scris: Eu unul sper sa readuceti csgothic unde era acum cativa ani. Nu ma intereseaza persoanele ci ma intereseaza forumul.

Salut Alexandru,
pentru a face chestia asta avem nevoie de sprijinul vostru, cei care inca credeti in revenire. Te astept pe forum.

01-12-2015, 11:35 PM,
ClaudiuD Deconectat
Hosting Provider
*

• Jan 2015
  • 34 Posts
  • Subiecte: 9
  • 1

• Puncte: 802
Eu personal nu pot spune ca sunt foarte increzator referitor la acest proiect, si va pot spune si de ce.
CSGOTHIC nu s-a inchis de bine ce ii era si din cate stiu eu a fost inchis din cauza multiplelor atacuri asupra lor, de aceea ar trebui sa te pazesti si tu de chestiile astea, incercand un server propriu sau o protectie foarte buna, de preferat in afara tarii( recomand CloudFlare ). Membrii si staff-ul nu vor venii in numar mare, cum erau pe vechiul csgothic, pentru ca parerile sunt impartite.
Tu ai incercat sa te folosesti de popularitatea pe care CSGOTHIC a avut-o inainte de inchidere. Succes cu totul, ce pot spune. Cateva curiozitati mai am si eu : De unde aveti webhost/server pe care gazduiti site-ul si pe cate luni este platit. Exista o anumita sustenabilitate a acestui proiect?

01-13-2015, 06:19 PM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

Păi nu cred că ştii destul de bine. Gothic s-a închis din cauza administratorilor, echipa s-a rupt în 2 părţi, o parte mergând cu devil şi cealaltă parte cu ceilalţi administratori. Domeniul este plătit pe un an, iar webhostul pe 3 luni, dar o să-l prelungim probabil la 9 luni ca să nu avem probleme.

01-25-2015, 09:47 AM,
C22H30N6O4S Deconectat
Junior Member

• Jan 2015
  • 6 Posts
  • 0

s-a redeschis vechiul server, addons by csgothic.ro - connect public.csgothic.ro

Cam aşa arată 1 dintre cele 2 dedicate achiziţionate pentru servere :
Intel Xeon E5-1620v2 8 cores / 8 threads 3.7 Ghz
64 GB DDR3 ECC 1600 Mhz
2x2 TB SATA3 Ultrastar 7k4000
1 Gbps unmetered
500GB Backup Storage
AntiDDoS Pro

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|