Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Daca îti doresti sa afli pareri despre magazinele online, acceseaza acest link:
Pareri Magazin
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

03-25-2014, 11:12 PM,
SplittIL Deconectat
Newbie
*

• Feb 2014
  • 4 Posts
  • Subiecte: 2
  • 0

• Puncte: 171
CS16 -> razganditi-va
Salut tuturor. Detin server in CS16 si vroiam sa fac un topic deoarece , nu ni se pare corect ca serverele din CS16 sa nu mai primeasca boost setmaster. La prima discutie ati hotarat sa nu mai oferiti boost la serverele ce au xredirect ( din CS16 ) , lucrul acesta mi s-a parut ok, o decizie inteleapta , dar prin acest lucru nu s-a "furat" jucatori cum ati sustinut prima oara, cand deschizi prima oara serverul, in pachet primesti si serviciul de xredirect intre serverele comunitatii , iar poate ca unii care au boostat nu s-au gandit ca e "ilegal" sau ca asta ar afecta cu ceva. Ar fi frumos daca ati oferi din nou boost la serverele din CS16 la cele care nu au xredirect, le puteti si monitoriza intr-un anumit fel ( gasiti voi ceva ) sa vedeti daca se "fura" jucatori , ceea ce garantez ca nu se intampla. Niciun server nu a furat nimic , ce intentie ar fi avut? de ce sa ii fure? unde sa ii duca? Eduart nu are treaba la serverele detinatorilor , nu sunt ale lui , el doar le gazduieste . Prin aceste boosturi ne ajutati si pe noi sa mentinem serverele populate si va ajutati si pe voi, deoarece faceati bani frumosi , oricum faceti si acum Smile) dar totusi ... Am vazut in topicele facute cum ca ar fi trimis Edu pe nu stiu ce platforme etc ... Eduart a facut un topic la owners only imediat dupa ce ati facut anuntul sa explice chestia , cum ca nu ar fi adevarat , insotit de dovezi, daca doriti va pun print . Va rugam sa va mai ganditi , noi nu v-am gresit cu nimic, oferiti din nou boost la serverele din CS16 fara xred .

P.S: - Scuzati-ma pentru intregul roman scris.
P.S2 : - Ganditi-va ca ownerii serverelor nu aveau interes sa dea xred la sv din comunitate, suntem interesati sa ne tinem populate propriile servere , nu sa impartim playerii, care au fost cumparati.

Mersi si scuzati-ma , am facut topicul cu speranta ca va veti razgandi , nu mi-o luati in nume de rau.
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

03-26-2014, 11:51 AM,
Bogdy. Deconectat
Member
*

• Mar 2014
  • 16 Posts
  • Subiecte: 8
  • 0

• Puncte: -203
RE: CS16 -> razganditi-va
ia intra tu pe ak47.cs16.ro sa vezi cum ti se descarca trackerui.dll in computer

03-31-2014, 01:38 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
(03-25-2014, 11:12 PM)SplittIL a scris: Salut tuturor. Detin server in CS16 si vroiam sa fac un topic deoarece , nu ni se pare corect ca serverele din CS16 sa nu mai primeasca boost setmaster. La prima discutie ati hotarat sa nu mai oferiti boost la serverele ce au xredirect ( din CS16 ) , lucrul acesta mi s-a parut ok, o decizie inteleapta , dar prin acest lucru nu s-a "furat" jucatori cum ati sustinut prima oara, cand deschizi prima oara serverul, in pachet primesti si serviciul de xredirect intre serverele comunitatii , iar poate ca unii care au boostat nu s-au gandit ca e "ilegal" sau ca asta ar afecta cu ceva. Ar fi frumos daca ati oferi din nou boost la serverele din CS16 la cele care nu au xredirect, le puteti si monitoriza intr-un anumit fel ( gasiti voi ceva ) sa vedeti daca se "fura" jucatori , ceea ce garantez ca nu se intampla. Niciun server nu a furat nimic , ce intentie ar fi avut? de ce sa ii fure? unde sa ii duca? Eduart nu are treaba la serverele detinatorilor , nu sunt ale lui , el doar le gazduieste . Prin aceste boosturi ne ajutati si pe noi sa mentinem serverele populate si va ajutati si pe voi, deoarece faceati bani frumosi , oricum faceti si acum Smile) dar totusi ... Am vazut in topicele facute cum ca ar fi trimis Edu pe nu stiu ce platforme etc ... Eduart a facut un topic la owners only imediat dupa ce ati facut anuntul sa explice chestia , cum ca nu ar fi adevarat , insotit de dovezi, daca doriti va pun print . Va rugam sa va mai ganditi , noi nu v-am gresit cu nimic, oferiti din nou boost la serverele din CS16 fara xred .

P.S: - Scuzati-ma pentru intregul roman scris.
P.S2 : - Ganditi-va ca ownerii serverelor nu aveau interes sa dea xred la sv din comunitate, suntem interesati sa ne tinem populate propriile servere , nu sa impartim playerii, care au fost cumparati.

Mersi si scuzati-ma , am facut topicul cu speranta ca va veti razgandi , nu mi-o luati in nume de rau.
Multe servere din cs16.ro au trackerui.dll. Am avut cazuri in care eduart a bagat xredirect la servere fara voia ownerilor.

Cum putem sa dam voie cand eduart oricand poate baga xredirect fara voia ownerilor ?

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.

03-31-2014, 08:46 PM,
duduftw Deconectat
Banned

• Aug 2013
  • 249 Posts
  • Subiecte: 49

• Puncte: 3,343
Luati legatura cu cei de la krond, cred ca-l rezolva pe Eduart ca se baga peste clienti.
(Ultima modificare: 03-31-2014, 08:46 PM de duduftw.)

03-31-2014, 09:05 PM,
Andrei. Deconectat
Banned

• Aug 2013
  • 691 Posts
  • Subiecte: 411

• Puncte: 15,985
Il cunosc pe cel care detinea ak47.cs16.. a avut o perioada trackerui pana l-a prins eduart si i-a suspendat sv.. Pe eduart il stiu baiat bun, nu cred ca are el vre-o vina in treaba asta.

04-02-2014, 07:40 PM,
SplittIL Deconectat
Newbie
*

• Feb 2014
  • 4 Posts
  • Subiecte: 2
  • 0

• Puncte: 171
deci Radu ... nu stiu de unde / cum il cunosti tu pe Eduard ... eu totusi spun din cate am discutat cu el ca e baiat bun, te ajuta la nevoie, te asteapta cu plata daca intarzii putin ... e intelegator ... de unde poti sti daca a bagat xred la servere fara voia ownerilor ... nu stiu cate servere or avea trackerui.dll, dar cum Eduard nu accepta ca orice server din comunitate sa aiba orice fel de slowhack , cu exceptia loadingmenu ( care iti adauga doar o linie deasupra la "new game" cu serverul tau ) sunt foarte sigur ca daca prinde serverele cu asa ceva le suspenda , cum a mai facut. Si global.indungi cand i-ati prins cu trackerui.dll doar le-ati suspendat boostul, si inca mai oferiti boost la alte servere din indungi ... cs16 de ce nu? daca veti prinde pe cineva, le veti scoate boostul, tot asa veti face sa oferiti boost gratis pentru cei care prinde vreun server cu trackerui, si lumea sta la panda ca na de ce sa ratezi un boost bun gratis pentru putin timp folosit la vanatoare Wink) . Hai te rog ... mai gandeste-te Tongue

04-02-2014, 11:15 PM,
Radu Deconectat
Administrator

• Jul 2013
  • 574 Posts
  • Subiecte: 201
  • 25

• Puncte: 20,889
(04-02-2014, 07:40 PM)SplittIL a scris: deci Radu ... nu stiu de unde / cum il cunosti tu pe Eduard ... eu totusi spun din cate am discutat cu el ca e baiat bun, te ajuta la nevoie, te asteapta cu plata daca intarzii putin ... e intelegator ... de unde poti sti daca a bagat xred la servere fara voia ownerilor ... nu stiu cate servere or avea trackerui.dll, dar cum Eduard nu accepta ca orice server din comunitate sa aiba orice fel de slowhack , cu exceptia loadingmenu ( care iti adauga doar o linie deasupra la "new game" cu serverul tau ) sunt foarte sigur ca daca prinde serverele cu asa ceva le suspenda , cum a mai facut. Si global.indungi cand i-ati prins cu trackerui.dll doar le-ati suspendat boostul, si inca mai oferiti boost la alte servere din indungi ... cs16 de ce nu? daca veti prinde pe cineva, le veti scoate boostul, tot asa veti face sa oferiti boost gratis pentru cei care prinde vreun server cu trackerui, si lumea sta la panda ca na de ce sa ratezi un boost bun gratis pentru putin timp folosit la vanatoare Wink) . Hai te rog ... mai gandeste-te Tongue

Asa mi-au spus cei care au hosting acolo. Eduart a boostat de 2 ori un server respawn de_dust2 only cu care fura jucatorii prin trackerui.dll. Jucatorii furati erau redirectionati in comunitatea cs16.ro.

[Imagine: Alarm-Info-icon.png]Info:Acest forum a fost creat pentru ca utilizatorii sa afle pareri despre serviciul sau produsul pe care doresc sa il achizitioneze.
[Imagine: check-user-icon.png]Utilizatorii pot cere informatii despre diferite servicii si produse iar comunitatea va incerca sa informeze utilizatorul cu cele mai bune pareri.
[Imagine: Actions-dialog-ok-icon.png]Sprijina aceasta initiativa si recomanda acest forum cunostintelor tale pentru ca ele sa afle informatii utile despre serviciul /produsul ce urmeaza sa il achizitioneze.

09-26-2014, 07:44 PM,
hunterika Deconectat
Gold Member

• Sep 2014
  • 153 Posts
  • Subiecte: 0
  • 0

• Puncte: 3,520
Eduart nu se mai ocupa de acea comunitate pentru ca are alta .. multi din staff au plecat deoarece nu mai este ca inainte .. acea comunitate se duce de rapa pe zi ce trece .... Eduart redirectioneaza playeri de pe tote sv la el pe sv .. deci nu se merita sa ai cont acolo .

09-27-2014, 10:26 AM,
Farcash Deconectat
Gold Member

• Jul 2013
  • 156 Posts
  • Subiecte: 3
  • 0

• Puncte: 3,815
Eduart a fost un om cu respect acum ceva timp dar acum a venit vremea altora.

09-27-2014, 04:19 PM,
AndreeaRawrr Deconectat
Silver Member

• Sep 2014
  • 148 Posts
  • Subiecte: 0
  • 1

• Puncte: 3,604
S`a stricat toata comunitatea CS16 , nimeni nu isi mai da interesul dupa ce au plecat anumite persoane . Am fost designerita acolo cateva luni , pana au inceput cei mai mari in grad cu tot felul de pretentii . Se duce de rapa tot CS16`ul

09-30-2014, 04:39 AM,
parental Deconectat
Senior Member
**

• Sep 2014
  • 58 Posts
  • Subiecte: 19
  • 0

• Puncte: 1,608
Au plecat foarte multi pentru ca site-ul este banat la setmaster. Nu ma gandeam ca eduart va incerca sa fure jucatori pentru interesul sau. Se pare ca a luat o decizie proasta atunci.

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Top Magazine|