Bine ati venit pe acest forum, pentru acces complet te rugam sa te inregistrezi!

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

09-26-2016, 08:44 PM,
Ultraphase Deconectat
Newbie
*

• Sep 2016
  • 2 Posts
  • Subiecte: 1
  • 1

• Puncte: 86
Adevarata firma XtremeHost
Salutare!

Am creat acest topic pentru a va atrage atentia cateva momente la firma de gazduire xtremehost.
Este una dintre cele mai slabe firme de gazduire web din LUME!

Am facut un test, site-ul s-a incarcat in 24 de secunde pe un dedicat din USA iar in Romania in 8 secunde, ceea ce e foarte rau! Un site se incarca in cateva milisecunde!

Webhosting de la Romtelecom. Acestia utilizeaza un reseller de la romtelecom (http://www.cpanel5.romtelecom.net:2083). Nu exista zi in care sa nu cada cate 2-3 ore. Si nu, nu e doar de la conexiunea romtelecomului ci si de la dedicatele supra incarcate.

Dedicate. Dedicatele lor sunt destul de bune. In ce sens? Multi gb RAM si memorie SSD/HDD, insa procesorul e foarte foarte slab. Deci nu se merita nici 15 euro pe luna ptr un dedicat.

Viteza download. Vrei un vps de la xtremehost? Pacat, cea mai proasta alegere posibila. Maxim 2-3 mb/s iti merge. Uneori nici cu 2.

GameHosting. La acest nivel, xtremehost sa zicem ca sta putin mai ok. Pingul uneori depaseste in cateva secunde la 3-4 playeri 80-90 chiar si 200 am observat. Deci e praf. Ajungi ca la 200 iti pica srv. Si mda, e adevarat. Xtremehost inghesuie pe un amarat de dedicat 80 de servere de jocuri dintre care vreo 15 de cs go. Oamenilor, va pica serverul in cateva clipe!! Lag infernal!!

Inca ceva: folosesc licente nulled (gamecp, whmcs,etc).

Firma e inregistrata, platesc toate taxele la zi, dar e spre faliment. A ajuns doar cu suportul putin mai bn fata de acum un an!

Jos firmele de hosting murdate! Jos XtremeHost!

NU RECOMAND! POT AFISA DOVEZI! INSA PUTETI TESTA CALITATEA PRODUSELOR SI DVS, INSA VA ASIGUR CA NU O SA VA PLACA ABSOLUT DELOC.

BANI, BANI, BANI! ROMANIA E DEJA SPRE DRUMUL PIEIRII DIN CAUZA VOASTRA, A PERSOANELOR CARE ACCEPTA TEAPA SI NU IAU NICI O MASURA!

DICTIONAR:
Țeapa = ma refer la servicii de calitate extrem de proasta
Acordă puncte de reputaţie acestui membru
Citaţi acest mesaj într-un răspuns Reply

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  XTREMEHOST NU TRAGE TEAPA ! DarkLight 0 44 11-03-2017, 07:23 PM
Ultimul mesaj: DarkLight
  XtremeHost [Nerecomand] Zynrox 0 725 12-29-2015, 12:44 AM
Ultimul mesaj: Zynrox
  xtremehost.ro [Recomand] Gabriel 16 8,144 07-24-2015, 06:18 AM
Ultimul mesaj: Kitt
  xqshost.ro / firma serioasa ! Boyka 5 2,102 03-25-2015, 04:10 PM
Ultimul mesaj: butuletu
  [RECOMAND]XTREMEHOST.RO alex.mihai404 6 2,445 11-06-2014, 03:42 AM
Ultimul mesaj: Flw

Săritura forum:

Users see this thread

1 Musafir(i)

Mai poti vizita:

Telefon Android| Informatii Auto | Reduceri, Oferte si Promotii| CV - Locuri de Munca| Case Ieftine| Produse Bune| Locuri de vizitat|